Darujte nám 2% z daní

a podporte tak mnoho projektov pre mládež

ŠTÚDIO

KRÚŽKY

PODUJATIA

Výstavba multimediálneho štúdia, kde pomáhame mladým umelcom a kreatívcom s ich tvorbou. Sme vo veľmi úzkej a dlhoročnej spolupráci s kvalitnými hudobníkmi, fotografmi, grafikmi, kameramanmi, youtube tvorcami. No každý z nás tvorí svoje projekty osamote, doma. Chceme takto spojiť ľudí z okolia a zároveň dať možnosť a pomocnú ruku nováčikom. Každý z nás disponuje rôznou technikou, rôznymi znalosťami. Spojiť sily do hromady znamená tvoriť veľké veci. V štúdiu bude možné nahrávať vlastné piesne, natáčať kvalitné videá na rôzne internetové platformy ako TikTok či youtube. Štúdio bude samozrejme obsahovať i foto/video ateliér. Vytvorenie štúdia pomôže mnohým projektom a mnohým tvorcom. A to nie je všetko, v rámci našich vzdelávacích programov chystáme mnoho workshopov a kurzov v multimediálnej oblasti.

Rozšírenie a zlepšenie tanečno - športových kurzov pre mládež. Už dlhé roky sa venujeme vedeniu krúžkov pre deti a mládež. Snažíme sa našim žiakom odovzdávať čo najviac, venovať sa im i mimo tréningových časov. Tvoriť pre nich rôzne výzvy, hry, tábory. No a samozrejme sa snažíme ukázať krásu kultúry, tanca a športu čo najviac ľuďom. Chceme zlepšovať sály, v ktorých tancujeme. Chceme deťom ponúkať viacero možností, robiť zájazdy a expandovať do viacerých miest. Kurzy organizujeme spolu s parkourovou organizáciou Eleven11 Project a tanečnou hiphopovou skupinou Glow Up Crew. Vaše 2% z daní využijeme všetci spoločne tak, aby sme pomohli čo najväčšiemu počtu deti a mladých.

Naše občianske združenie sa od svojich začiatkov venuje tvorbe rôznych podujatí pre všetky vekové kategórie. Každé jedno podujatia je vytvorené tak, aby sa človek zabavil, no i niečo naučil. Aktuálne máme na konte úspešné podujatia s históriou pod názvom URBAN JAM, kde prioritou bolo združovanie umelcov pouličnej urban kultúry. V tento deň spolu môžu trénovať a predávať si svoje skúsenosti všetci naraz. Máme za sebou dve ročníky v dvoch mestách. Neskutočne dobré ohlasy a tak chystáme i tretí ročník. Druhým úspešným podujatím je Život v Pohybe - tento rok sme odštartovali pilotný ročník a vďaka perfektným ohlasom chystáme i ďalší. Toto podujatie je zamerané hlavne na to, aby sme umenie a kultúru priblížili deťom a niečo ich aj naučili.

Ako darovať 2%?

► Ak ste zamestnanec

 1. Do 15. februára 2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

 2. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. (tlačivo stiahnite a vyplňte až od 1.1.2023 - aktuálne platný vzor ešte ministerstvo môže zmeniť)

 3. Do 30. apríla 2023 doručte obe tlačivá na daňový úrad podľa vášho bydliska. (v niektorých firmách sa o to stará ekonómka) 

► Ak ste fyzická osoba (ktorá sama podáva daňové priznanie)

 1. Fyzická osoba vyplní daňové priznanie typu A alebo B a vypočíta si výšku 2% z dane. Priamo v tomto tlačive vyplní aj údaje o poukázaní 2%.

► Ak ste právnická osoba

 1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

  (tlačivo stiahnite a vyplňte až od 1.1.2023 - aktuálne platný vzor ešte ministerstvo môže zmeniť)

  Názov organizácie: Planéta Pohybu
  Právna forma: Občianske združenie
  IČO: 42299632
  Sídlo: Ružová 1359/47, 960 01 Zvolen